Menu

Chyťte si svého Moby Dicka

16.12.2017 - Produkty
Chyťte si svého Moby Dicka

Zkušení rybáři, kterým nestačí ulovit si občas jen tak nějakou „mřenku“, vám potvrdí, jaké obrovské výhody přináší kvalitní vybavení. A není to jen o prutu, ale důležité jsou naprosto všechny součásti. Pro lov velkých ryb, kterými jsou v našich vodách například sumci, je výborným pomocníkem multiplikátor .

·        Jedná se o speciální http://www.skolaroos.cz/ http://www.skolaroos.cz/ druh navijáku, který spolehlivě udrží i velmi těžkou nástrahu.

·        Rybáři, kteří loví ve vodách slaných, tento druh navijáku využívají už naprosto běžně.

rybí tlama

Do našich končin se tyto technické vychytávky dostaly ze severu Evropy a z Ameriky. Pokud bychom se zaměřili na konstrukční provedení, pak bychom zjistili, že jsou multiplikátory mnohem jednodušeji řešeny nežli klasické smekací navijáky. Navíc se na ně dá natočit mnohem větší množství vlasce, tudíž není lovec omezován ani vzdáleností od kořisti.

o   Jestliže se chystáte na opravdu velkou rybu, pak určitě oceníte možnost navinout místo vlasce pletenou šňůru.

S elektrickým pohonem to bude snadné

To, že má váš kolega – rybář tento druh navijáku, poznáte velice snadno. Na prutu je totiž namontován z horní strany a osa cívky je k samotnému prutu kolmo. Běžný naviják je instalovaný podél. Je to velice výhodné právě u pletených šňůr, které mají jednu nectnost – často se v absolutně nevhodný okamžik začnou nesmyslně kroutit. Velký multiplikátor má také ovšem jednu nevýhodu. Klasické nahazování může být s ním problematické. U menších modelů tento nedostatek odpadá.

muž u moře

·         Výrobci rybářských potřeb však šli ještě o kousek dál ve snaze ulehčit svým zákazníkům boj s jejich Moby Dickem.
·         Místo mechanicky (vlastními silami) poháněného multiplikátoru si mohou pořídit takový, který má elektrický pohon.
·        Myslíte, že to už je naprosto zbytečný přepych? 
·        Ve chvíli, kdy ten životní úlovek zabere, budete blahořečit jejich skvělému nápadu.