Menu

Předcházejte zbytečným zraněním

13.4.2017 - Produkty
Předcházejte zbytečným zraněním

Kdybyste měli říct, která část těla je nejdůležitější, pak je rozumnou odpovědí, že celé tělo je důležité, jako jeden celek! Tělo je mechanismus, ve kterém nic nemůže fungovat samostatně! Nepsaným úkolem člověka je potom starat se o každou, byť nepatrnou část svého těla tak, aby se ani jedna nevymykala normálu.
Ono se to může zdát velmi složité, ale nakonec by starost o své tělo měl zvládnout každý. Vždyť je k tomu víceméně veden od narození svými rodiči.

helma

·         Správná životospráva
·         Dostatek pohybu
·         Ochrana jednotlivých částí těla
·         Optimisticky naladěná mysl

A máte to! Když toto všechno budete dodržovat, Vaše tělo bude zdravé.
Ono to není tak jednoduché. Pravda. Ale všechno můžete ovlivnit.
Zamyslete se nad tím, zda něco nepodceňujete.
Například v práci se věnujete s plnou parou svým pracovním povinnostem, ale nezapomínáte tak trochu na to, že ruce, hlavu, ale i celé tělo můžete vyvést z rovnováhy tím, že nepoužíváte pracovní ochranné pomůcky https://www.pracovniochrana.cz/ochrana-hlavy tak, jak byste měli?
Ty máš tu hlavu jen na čepici, viď? Že jste tuto větu někdy už poslouchali, nebo ji sami používáte, to na škodu není.

Ale jen tak mimochodem.

·         Nosíte něco na té své hlavě, když se pohybujete, např. na stavbě?
·         Máte na hlavě kšiltovku, když pracujete na přímém slunci?

Nepodceňujte pokrývku hlavy, která ochrání nejen před sluncem, ale i při pádu, nebo před pádem cizího tělesa! Věřte, že když Vám spadne něco na hlavu, určitě se Vám nerozsvítí! Naopak. Narušíte vyváženost Vašeho mechanismu, kterému se říká tělo! Nemusíte mít jen bouli. Můžete mít úraz s následky. A to už žádná legrace opravdu není!

přilba

Inu, co říci závěrem?

Pokrývka hlavy v práci je stejně důležitá, jako když ji nosíte mimo ni. Není to jen módní doplněk. Má svůj účel. A je to jedna z mnoha ochranných pomůcek, které byste neměli opomíjet.