Menu

Proč vaše manželka nesdílí vaše nadšení, co se týče domácích financí

18.9.2018 - Finance
Proč vaše manželka nesdílí vaše nadšení, co se týče domácích financí

Často si říkáte: „JO! To je ono. To je zlatý důl tohle!“ a vaše drahá polovička tam jen tak stojí. Možná něco řekne, možná řekne něco až potom, co vám to krachne. To záleží, jak moc ochotnou máte ženu. Samozřejmě, mají se ti, kterým žena dovolí prošustrovat rodinné finance na jejich podnikatelský záměr, který jim i následně vyjde. To je potom jedna báseň. Ale přiznejme si, řada žen je více pragmatických. Muži jsou snílci, mají sny a touhy. Ženy přemýšlí nad tím, co je tady a teď. Investice někde na trhu? Raději to investuj do svého oblečení, ať vypadáš k světu. Chceš si pořídit byty a pronajímat?
dát pěstí muži
Raději pojeďme do zahraničí a uděláme si kurz jazyka, ať se zdokonalíme. Ono tohle myšlení není na škodu, mnohým mužům by trochu této praktičnosti bodlo. Někdy ale může i malá investice udělat velký rozdíl. vám poradí, jak ukázat, že se umíte starat i o domácnost a ušetřit.

Někdy je rozhodující správná chvíle

Lidé, kteří zázrakem zbohatli, často vsadili vše na jedinou kartu a ve správný moment jim to vyšlo. Takové příklady každý předkládá v učebnicích a sešitech a na seminářích, jak stačí jenom dřít a dělat, co se osvědčilo. Jenomže takhle to nefunguje. Už se nemluví o milionech, kteří zadlužili sebe i rodinu. Už se mlčí o těch dalších milionech, které přivedli celou rodinu na ulici. To už se tak nějak nechává plynout na pozadí, protože se to nehodí do našeho perfektního obrázku kapitalistického výdobytku úspěchu.
cestování mužů

TOP lidé s TOP úspěchy

Úspěšní lidé totiž rádi věří, že to bylo jejich pílí. Neúspěšní lidé, kteří jsou celý život „dole“, rádi věří, že to je štěstí. Objektivní realita je tak někde mezi. Někdy to je štěstí, někdy to je píle. A můžeme s jistotou říci, že ti, kteří utrácejí peníze za knížky „Jak zbohatnout“, určitě nikdy nezbohatnou. Před tím vším nás může zachránit ženský pragmatismus. To bychom ale museli občas poslouchat. Nebo nás také může odradit od úspěchu. On život nejde tak nějak vložit do návodu jako to dělá Ikea. A v tom je možná ta největší krása.