Menu

Psí kadeřník

4.8.2020 - Služby
Psí kadeřník

V České republice je zhruba dva milióny psů. Nejeden páníček určitě využívá služeb psího kadeřníka. Někteří odvážní a šikovní majitelé, kteří koupí vlastní holicí strojek si pejska ostříhají samy, jiní se svěří raději do péče odborníkům. Úprava srsti u některých plemen je náročná. Hrubosrstá plemena většinou vyžadují úpravu speciální metodou trimování, která patří do ruky právě odborníkovi, zvlášť když pejska předvádíte na výstavách.
trojbarevná kolie
Co vám takový psí salon nabídne?
Záleží na vás, jaké budete mít požadavky. Většinou vám psí kadeřník nabídne nějakou alternativu a konečné rozhodnutí nechá už na vás. Týká se to většinou pejsků, se kterými se do výstavního kruhu nechystáte. U plemen neurčité rasy může zvolit prakticky jakýkoli střih.
Jinak tomu bude u psů výstavních, kde je již dán standard plemene.
Co pejska v psím salonu čeká?
V případě, že se rozhodnete nechat svého miláčka zkrášlit kompletní péčí, začíná celá procedura koupáním. Psi se koupou ve speciálních vanách a samozřejmě speciálními šampony vhodnými pro srst aktuálně upravovaného psa. Používaná je kvalitní psí kosmetika. Najít můžete i šampony pro různou barvu srsti.
Po vykoupání bude psí zákazník usušen a řádně vyčesán. Abyste psímu kadeřníkovi ušetřili práci a pejskovy nepříjemné tahání při česání zacuchaných chlupů, věnujete se údržbě psí srsti pravidelně i doma.
Po vysušení a vykoupání přichází na řadu samostatné stříhání. Někteří jedinci drží při stříhání lépe či hůře, ale při dostatečné trpělivosti a zkušenosti střihače se většinou i divočejší zákazníci dají zvládnout.
hlava pudla
K celkové úpravě srsti patří i ostříhání drápků.
Některé salóny vám nabízí možnost setrvat u psa po celou dobu úpravy. Tam kde vám to neumožní, buďte raději na pozoru. Zkušenému stříhači jistě vaše přítomnost vadit nebude.
Některé salóny v rámci svých služeb nabízí i wellness služby.